Žibintuvėlių ir prožektorių naudojimo taisyklės ir rekomendacijos
Bendrosios prožektorių, žibintuvėlių, žibintų naudojimo taisyklės ir rekomendacijos
Šiame straipsnyje pristatome pagrindines šiuolaikinių LED žibintuvėlių ir prožektorių naudojimo taisykles ir reikalavimus. Jei laikysitės šių taisyklių, galite būti tikri, kad jūsų žibintuvėlis dirbs ilgą laiką ir staiga neišsijungs netinkamiausiu momentu.
REKOMENDUOJAMA PERSKAITYTI PRIEŠ NAUDOJANT BET KOKĮ ŽIBINTUVĖLĮ AR PROŽEKTORIŲ
Svarbios naudojimo taisyklės.
Šiuolaikiniai žibintuvėliai yra technologiniai prietaisai. Kiekvienas gamintojas naudoja savo elektroniką ir technologiją, gaminant žibintuvėlius, todėl svarbu vadovautis prie žibintuvėlių pateiktomis instrukcijomis ( o jei nėra susipažinkite su žemiau pateiktomis bendromis naudojimosi instrukcijomis). Prieš naudodamiesi žibintuvėliais, primygtinai rekomenduojama perskaityti instrukcijas, tai iš karto pašalins daugumą klausimų, padės sužinoti daugiau apie žibintuvėlių galimybes ir funkcijas, taip pat galimai užkirsti kelią jo gedimui.
Svarbiausios taisyklės :
1. Nebandykite perdarinėti ar modifikuoti žibintuvėlio ar jo komponentų, dėl to jūs neteksite garantijos, o blogiausiu atveju jį sugadinti.
2. Neleiskite vandens ar kitų skysčių patekti į žibintuvėlio ar prožektoriaus vidų, tai gali sukelti kontaktų oksidaciją, korozijos susidarymą ir įvairius gedimus. Labai rekomenduojame po žibintuvėlio įsigijimo jį išardyti ir sutepti (net jei jau buvo sutepamas) visus sriegius ir tarpines su specialiu tepalu, dažniausiai silikono pagrindu. Daugiau informacijos rasite toliau pateiktame aprašyme.
3. Nenukreipinėkite įjungto žibintuvėlio ar prožektoriaus žmonėms ir gyvūnams į akis. Tai gali sukelti trumpalaikį apakinimą, o kai kuriais atvejais - sumažinti regėjimo aštrumą, aklumą ir kitas ligas. Šiuolaikiniai žibintai yra labai ryškūs prietaisai, todėl nereikia kelti pavojaus savo ir kitų žmonių sveikatai.
4. Būkite atsargūs dirbdami su ilgą laiką su žibintuvėliais, kai kurios korpuso dalys gali kaisti, liečiant jas galima nudegti. Kai kurie gamintojai apie tai parašo ant žibintuvėlio korpuso paviršiuje. Galimi užrašai: Warning, Hot surface arba šauktuko ženklas trikampyje. Paprastai labiausiai kaistanti žibintuvėlio dalis yra “galva”, nes joje yra šviesos diodas ar diodai, kurie skleidžią ne tik šviesą, bet ir šilumą. Taip pat yra šviesos diodų draiveris ir radijatorius, iš kurio šiluma patenka į lempos korpusą. Daugumoje aukštos kokybės (firminiai ir brendiniai gamintojai) žibintuvėlių yra integruotos apsaugos nuo perkaitimo, tačiau netgi jos gali nesuveikti prie staigaus kaitimo, taigi labai rekomenduojama nelaikyti įjungtų žibintuvėlių, pavyzdžiui, po apsiaustu, kišenėse.
5. Neleiskite vaikams naudoti žibintuvėlių be priežiūros . Čia nerašysime, kad žibintuvėliai ypač galingi yra pavojingi žaislai, todėl prašome atsakingai laikytis šios taisyklės.
Prieš pirmą kartą įjungiant žibintuvėlį ar prožektorių
- Įsigiję žibintuvėlį, būtina patikrinti visą komplektaciją, perskaityti naudojimo instrukciją ir patikrinti žibintuvėlio veikimą.
- Atsukite baterijų dangtelį ir patikrinkite, ar sutepti sriegiai ir tarpinės, jei nėra, sutepkite tepalu.
- Jei reikia, įdiekite visus reikalingus žibintuvėlio elementus - klipsą, dirželį, taktinį mygtuką ir t.t.
- Patikrinkite stiklo ar lęšio būseną ir, jei yra kokių nors teršalų, nuvalykite juos minkštu sausu skudurėliu, patariama naudoti specialias akinių ar kamerų linzių servetėles.
- Įkraukite baterijas (jei turite ličio jonų - Li-ion), laikant išsikrovusias ličio jonų baterijas, jos gali sugesti
- Jei planuojate artimiausiu metu nenaudoti žibintuvėlio - išimkite baterijas ar akumuliatiorius iš žibintuvėlio. Ir saugiai laikykite, kad viena su kitą ar metaliniais daiktais neužsitrumpintų. Galima naudoti specialius baterijų dėklus.
Žibintuvėlių laikymo rekomendacijos
- Žibintuvėlį laikant nenaudojant primygtinai rekomenduojame išimti baterijas / akumuliatorius, kad išvengti baterijų ištekėjimo atveju, bus išvengta žibintuvėlio gedimų, taip pat išvengiamas greitas baterijų savaiminis išsikrovimas.
- Jei baterijos / akumuliatoriai bus laikomi žibintuvėlio korpuse nenaudojant, patariama atsukti-atidaryti baterijų dangtelį, kol žibintuvėlis išsijungs, ir tada išjunkite jį paspausdami mygtuką, tai padeda išvengti baterijų ar akumuliatorių greito išsikrovimo.
- Laikykite ir transportuokite žibintuvėlius dėkluose su minkšta vidine danga arba dėkluose iš minkšto tvirto audinio. Venkite laikyti drėgnose patalpose.
- Rekomenduojame sutepti visas tarpines ir sriegius su specialiais tepalais.
- Likusias saugojimo taisykles galite rasti atskirose naudojimo instrukcijose.
Tepalo naudojimas.
Sutepimas reikalingas tam, kad:
Išlaikyti žibintuvėlio sandarumą
Tarpinių senėjimo ir išdžiovimo prevencija
Ne anoduotų dalių korozijos prevencija
Paprastesnė srieginių jungčių atsukimo / užsukimo procedūra.
Rekomenduojama tepti:
Prieš pirmą žibintuvėlio eksploatavimą
Bent 2 kartus per metus
Prieš kiekvieną nardymą į vandenį
Tepimas turi būti tolygiai taikomas visam sriegio paviršiui ir guminėms tarpinėms. Užtepus tepalą, rekomenduojame jį paskirstyti visame paviršiuje ir su skudurėliu pašalinti perteklinį tepalą. Tada keletą kartų pasukite ir atsukite srieginius sujungimus, kad išlygintumėte ir paskirstytumėte tepalą per visą sriegio paviršių. Jei tepalas naudojamas teisingai, visas sriegio paviršius bus padengtas plonu riebalų sluoksniu ir jis nebus išspaustas iš žibintuvėlio į išorę arba vidų.
Reikėtų nepamiršti, kad žibintuvėlių tarpinės dažniausiai yra pagamintos iš silikono arba gumos (EPDM, NR, NBR ir tt), todėl, siekiant išlaikyti jų veiksmingumą, naudokite tik aukštos kokybės tepalus. Rekomenduojame naudoti silikoninį tepalą XTAR, kurį galite rasti mūsų el. parduotuvėje.
Baterijų naudojimas.
Negalima ilgai laikyti baterijų viduje, nes baterijos, ypač vienkartinės baterijos gali ištekėti ir sugadinti žibintuvėlio vidines dalis.. Jei laikote baterijas žibintuvėlyje, tai prieš laikydami ilgą laiką, įdiekite naujas kokybiškas baterijas, laikykite žibintuvėlį baterijoms priimtoje temperatūroje ir bent kartą per mėnesį patikrinkite baterijų būklę. Jei pastebėjote, bet kokius baterijų ar akumuliatoriaus pažeidimų požymius, nedelsdami jas pakeiskite naujomis.
Naudokite tik rekomenduojamas ir aukštos kokybės baterijas.
Nepažeiskite baterijų poliškumo, kai kuriuose žibintuose gali nebūti jokios apsaugos nuo netinkamo poliškumo.
Negalima naudoti skirtingų baterijų, įskaitant senas su naujais, iškrautas ir įkrautas ir skirtingų tipų baterijomis, nes baterija su mažiausia talpa gali būti pažeista.
Mūsų el. parduotuvėje yra tik kokybiškos ir patikrintos baterijos, jas galite rasti čia:
Baterijos
Akumuliatoriai ir pakraunamos baterijos
Akumuliatorių ir baterijų montavimas į rankinius žibintuvėlius ir prožektorius
Norėdami įdėti / pakeisti baterijas:
1. Atsukite žibintuvėlio galinį dangtelį.
2. Įstatykite baterijas teigiamu (+) gnybtu į žibintuvėlio galvutę. Būna atvejų, kai būna atvirksčiai, tad žiūrėkite +- ženkliukus.
3. Užsukite atgal galinį dangtelį ir priveržkite jį iki galo .
Specialūs reikalavimai nardymo ir povandeninės medžioklės žibintams
Povandeniniai žibintuvėliai ir prožektoriai patiria padidėjusias apkrovas, o jų sugedimo pavojus yra daug didesnis nei įprastų. Todėl jiems keliami specialūs naudojimo reikalavimai, be to, kurie išvardyti aukščiau.
Visų pirma reikia suprasti, kad prožektoriai, skirti naudoti tik po vandeniu, negali būti naudojami lauke dėl padidėjusios šviesos diodų ir elektroninės žibinto perkaitimo rizikos. Taip yra dėl to, kad vandenyje šilumos išsklaidymas nuo žibinto yra kelis kartus intensyvesnis nei ore. Daugumoje povandeninių žiburių nėra atskiro išorinio radiatoriaus, todėl kai jie naudojami lauke, jie gali perkaisti ir sugesti.
Norėdami pratęsti guminių sandarinimo žiedų tarnavimo laiką, rekomenduojama prieš kiekvieną panardinimą padengti juos silikoniniu tepalu. Periodiškai patikrinkite, ar žiedai yra vientisi, nes jie gali suskilinėti laikui bėgant, o dėl drėgmės prožektoriaus viduje, gali sugesti.
Pilnam daugumos povandeninių prožektorių išjungimui turite atsukti baterijų dangtelį 1-2 apsisukimais, tai rekomenduojama, kad neįsijungtų prožektorius, laikant ar transportuojant.