Naktinė žvejyba

Vakaro aušra baigiasi. Sutemsta. Dauguma žvejų surenka reikmenis ir grįžta namo arba išsibarsto prie jaukių laužų ir palapinių, kad ryte tęstų žvejybą. Tuo tarpu naktinė žvejyba yra ne mažiau įdomi ir naudinga veikla nei dieninė.

Naktinė žvejyba taip pat turi nemažai akivaizdžių privalumų – pakrantėse mažiau žmonių, nėra vidurdienio saulės, o daugelis labai atsargių ir svarių žuvų karalystės atstovų naktį leidžiasi į medžioklę tamsoje, palikdami savo nuošalias dienos stovyklas. Populiariausi naktinės žūklės įrankiai yra spiningas, plūdinė ir dugninė meškerė. Naktinė žvejyba suteikia neapsakomą jausmą, tačiau tam reikia ir tam tikro psichologinio bei techninio pasirengimo. Vis labiau populiarėjanti plėšrūnų žūklė naktinėje spiningo dalyje daugiausiai praktikuojama didelėse ir vidutinėse upėse.

Svarbi naktinės žvejybos detalė, apšvietimas

Dabar žibintuvėlį galite nusipirkti bet kur: elektros parduotuvėse, turguje.Tačiau pigus buitinis šviesos šaltinis mažai naudingas naktinei žvejybai. Mums reikia aukštos kokybės žibintuvėlio, kuris geriausiai atitiktų sąlygas, kuriomis jis bus naudojamas. Jie parduodami specializuotose parduotuvėse, skirtose medžioklei ar žvejybai. Čia prekių kokybė aukštesnė, o rinktis yra iš ko.

Populiariausi žibintuvėliai yra Led Lenser, Fenix, Petzl, Nitecore, Armytek ir kiti gamintojai Visi jie skiriasi išvaizda, dydžiu, dizainu, galia ir, žinoma, kaina. Kurią pasirinkti?


Laikant rankoje arba ant kaktos

Gamintojai siūlo keletą dizaino variantų. Naudodami mažus rankinius modelius galite greitai ir tiksliai nukreipti ryškų spindulį į norimą tašką. Tuo pačiu metu laisva lieka tik viena ranka, nepatogu dirbti su įrankiu. Štai kodėl žvejojant geriau naudoti priekinius žibintus. Jie patogiai pritvirtinami prie galvos ir šviečia ta kryptimi, kuria žmogus žiūri. Valdyti šviesos srautą juose yra šiek tiek sunku, tačiau rankos nėra užimtos.

Stovyklavimo žibintai su stulpu taip pat puikiai pasiteisino ir naktinei žvejybai. Jie puikiai atlieka pagrindinę užduotį – apšviečia žvejo darbo vietą.

Tarnavimo laikas . Nepertraukiamo šviesos diodo veikimo laikas yra 50 000 valandų ar daugiau. Kaitinamajai lempai 5000 valandų yra geras rodiklis, o 7000-8000 – beveik rekordas.

Fokusavimas. Skirtingai nuo daugelio lempų, jų LED analogai skleidžia tolygią šviesą ir tolygiau apšviečia vietą.

Matmenys. Nepaisant didelės galios, dauguma LED šviestuvų yra kompaktiško dydžio, lengvi ir lengvai naudojami, yra net miniatiūrinių modelių.

Baterijos arba įkraunamos baterijos

Žibintuvėliams maitinti naudojamos keičiamos baterijos arba įkraunamos baterijos. Pirmoji rūšis labiau tinka tiems, kurie naktį žvejoja tik retkarčiais, tik kelis kartus per sezoną. Jei įrenginys naudojamas iki 10 liumenų režimu, vienas baterijų komplektas veikia iki 60-70 valandų. Tai yra apie 2-3 žvejybos reisus.

Aistringiems naktinės žvejybos gerbėjams naudingiau naudoti įkraunamus žibintuvėlius, kitaip baterijas teks pirkti dažnai ir dideliais kiekiais. Patartina, kad akumuliatorius būtų kraunamas ne tik iš elektros tinklo, bet ir iš automobilio cigarečių žiebtuvėlio. Su tokiu prietaisu prie tvenkinio galima eiti bent savaitei. Yra net modelių su įmontuotomis saulės baterijomis. Pagal išmatavimus jie didesni nei įprastai, bet ekonomiškesni - dieną kroviau, o naktį naudoju savo malonumui.

Patikimumas

Specialios žvejybos sąlygos. Žvejybos procese dažnai iškyla įvairių nenumatytų situacijų, kartais nepatinka oras. Todėl svarbu, kad žibintuvėlis būtų ne tik ryškus ir patogus, bet ir atsparus smūgiams bei vandeniui. Jie kainuoja, tokie modeliai yra brangesni, tačiau jiems nerūpi smūgiai, vanduo, purvas, aukšta ir žema temperatūra.

Laimingos žvejybos!