Kaip išsirinkti įkroviklį ( pakrovėją ) ?

Kaip išsirinkti įkroviklį ( pakrovėją ) ?

Perkame baterijų pakrovėją

Vis didesnį visų maitinimo elementų procentą užima pakraunamos baterijos ir akumuliatoriai,  pamažu išstumdamos įprastus vienkartinius maitinimo elementus. Todėl visai nenuostabu, kad dabar yra labai aktualu pasirinkti kokybišką įkroviklį šioms baterijoms. Juk nuo jo priklauso, kaip ilgai ir kokybiškai jums tarnaus akumuliatoriai ir pakraunamos baterijos. Na ir patį prietaisą norisi  nusipirkti ilgalaikį ir patikimą. 


Baterijų rūšių ne tiek gi ir daug, kaip ir pačių  baterijų. Jos yra pagamintos iš įvairių medžiagų, būna skirtingų išmatavimų ir pasižymi įvairiomis darbinėmis savybėmis. Ir vis gi įkroviklius galima suskirstyti į kelias grupes:

  • Pasyvūs
  • Analoginiai
  • Skaitmeniniai
  • Hi-End klasės
  • Nešiojami Рower bank


Pasyvūs įkrovikliai

Tai pats paprasčiausias ir seniai žinomas įkroviklių tipas baterijų įkrovimo papildymui. Tačiau, galbūt,  tik vienintelis tokio tipo privalumas – tai maža  jo  kaina.  Kalbant apie jį reikia pasakyti, kad  jis nepagailės baterijų ir visiškai neapsaugos jų nuo perkrovos, trumpo sujungimo ar kitų itin nepageidaujamų reiškinių. Be to, nėra įkrovimo proceso užbaigimo indikatoriaus. Todėl verta jį pirkti tik tuo atveju, kai nėra kito pasirinkimo varianto, o įkrauti baterijas Jums būtinai reikia.

Analoginiai įkrovikliai 

Tokį variantą taip pat galima laikyti pasenusiu, tačiau jį dar gana dažnai rasime. Analoginiai įkrovikliai yra pritaikyti nikelio baterijoms ir jie yra nustumti  į antrą planą, lyginant su kitomis rūšimis, taip pat jie yra mažiau naudojami. Tačiau, jeigu jūs kaip tik turite nikelio baterijas, tai būtina prisiminti, kad analoginiai įkrovikliai  jas įkrauti visiškai pajėgūs, gali iš karto krauti kelius maitinimo elementus ir proceso pabaigoje automatiškai pereina į silpno įkrovimo režimą. Jie taip pat apsaugo nuo trumpo sujungimo, o kai kurie modeliai turi išankstinio įkrovimo  funkciją.

Skaitmeniniai įkrovikliai ir pakrovėjai

Tokie įkrovimai atliekami mikroprocesoriais, o todėl jie ir turi daug platesnį galimybių spektrą. Dauguma prietaisų gali pasigirti tuo, kad jame yra ekranas, kuriame parodomos visos  svarbiausios charakteristikos: baterijos talpa, esama būklė ir laikas iki įkrovimo pabaigos, o taip pat dar ir kitos savybės.  Svarbu, kad įkroviklis yra gerai apsaugotas nuo įtampos svyravimų, nes paprastai veikia per 12V adapterį. Jis taip pat apsaugo nuo trumpojo sujungimo, perkrovos ar kitų baterijos pavojų, kai jos būna prijungtos prie įkroviklio. Šie šiuolaikiški modeliai gali būti naudojami bet kokio tipo baterijoms ir savarankiškai nustato atitinkamą įkrovimo programą. Todėl skaitmeninio įkroviklio savininkas gali jį naudoti, bet kokiems daugkartinio naudojimo akumuliatoriams ir baterijoms. Tai ypač naudinga, keliaujant, nes nereikia imti į kelionę kelių įkrovimo prietaisų.  

Hi-End klasės įkrovikliai

Šie modeliai yra keletą kartų brangesni nei ankstesnieji, tačiau jų kaina yra visiškai pateisinama dėl jų techninių galimybių. Šie prietaisai taip pat gali būti naudojami bet kokio  tipo baterijoms. Be to, tuo pačiu metu galima prijungti įvairius maitinimo elementus. Kiekvienam iš jų bus skiriama atskira įkrovimo programa ir kaimyniniai lizdai veiks visiškai nepriklausomai. Hi-End klasės įkrovimas patikimai apsaugo baterijas  nuo visų neigiamų poveikių: poliškumo, perkrovos, įtampos svyravimų, trumpo sujungimo ir kitų. Papildomas pranašumas – tai paties prietaiso aukšta atlikimo kokybė.

Power bank įkrovikliai

Power bank — tai nešiojamas baterijų įkrovimo prietaisas. Jis vartojamas tiek telefonams, tiek ir kitiems dalykėliams, taip pat, ir paprastoms baterijoms. Pagrindinis jo privalumas yra tas, kad sukauptą prietaiso viduje įkrovą galima naudoti, kur tik nori ir bet kuriuo metu. Todėl Powerbank dažnai įsigyja keliautojai, turistai. Jis yra lengvas, gerai apsaugotas nuo sutrenkimų, ilgai išlaiko įkrovimą. Daugelis šio įkroviklio modelių taip pat gali įkrauti tiesiogiai iš centrinio tinklo, todėl jis yra pilnavertis įkroviklio pakaitalas.


Remiantis šia informacija, jūs galėsite pasirinkti tokį baterijų įkroviklio variantą, kuris patenkins jūsų reikalavimus tiek pagal funkcionalumą, tiek ir pagal kainą.